DAN S TRŽIŠKIMI GASILCI.

Prostovoljno gasilsko društvo je na podlagi priporočil GZ Slovenije pripravilo prikazno vajo, gašenja notranjega požara in ukrepov za preprečitev izbruha požara.

Tokrat so se starejšim članom pridružili najmlajši člani našega društva. Z veliko vneme in odrekanja so pripravili samostojno vajo.

V skrbi za varnost naših soobčanov smo promovirali uporabo javljanikov dima.

Uporaba prav takšnih javljalnikov je obvezna v Avstriji, ki očitno  ceni življenja svojih državljanov.

Vsako rešeno življenje je neprecenljivo. Zato bomo nadaljevali z osveščanjem soobčanov, da bodo spoznali možnosti za zaščito lastnih življenj.

Nedvomno bodo  koristi takšnih preventivnih dejanj večstranske.

Tako za občane, kakor za nas gasilce , ki bomo mnogo prej obveščeni o požaru.

Zvok javljalnikov omogoča preprečevati smrt in materialno škodo, še preden je prepozno.

Z vero in upanjem na boljši jutri bomo nadaljevali naše 131 letno humano poslanstvo, pod motom :

SOVRAŠTVA NE GOJIMO,

POZNAMO LE POMOČ.